Alışveriş Tasarım

Ahşap Saat Şıklığı: Jord Wood Watches

03 Mayıs 2016

Mükemmeliğin, bir görünümü farklı stillere büründürmenin, ruh halinin yansıması hep aksesuardadır. İşte bu çeşit çeşit aksesuarlar arasında, bazı insanlar saatlerine farklı şekilde düşkündür. Ben uzun süredir 2 -3 saatim arasında gidip geliyorum. Yeni saatim ise Jord ahşap saat. İlginç ve yaratıcı saatler ilginizi çeker mi?  Siz de benim gibi sevenlerdenseniz, kadın ve erkek için pek çok model ve renk seçeneği sunan bu saatler, sizleri modellerin arasında seçip yapamayıp, ufak çapta bir koleksiyoner olmaya yöneltebilir. Ahşabın dokusunu çok seviyorum. Bu yüzden ahşap kol saati de fikir olarak beni etkiledi.

jord-wood-watches-6

jord-wood-watches-7 Aynı mobilya gibi bu saatlerin de farklı ahşaptan yapılmış olanları var. Abanoz (ebony), sandal ağacı (sandalwood) ve akçaağaç (maple) bunlardan birkaçı. Benim seçtiğim Sidney Maple & Rose Gold akçaağaçtan ve pembe altın olan. Açıkçası bu kadar şık bir ürün beklemiyordum. Taşlarını ve pembe altın içini çok beğendim. Ürünü sipariş ederken bileğinizin ölçüsünü alıp boyutunu o şekilde seçiyorsunuz. Ben ölçerken biraz fazla sıkı ölçü almışım, biraz dar geldi. Ama kutunun içinden yedek baklalar da çıkıyor, onlarla büyütebilmek mümkün. Bakımı için ise portakal veya limon yağı öneriliyor.

Sipariş ve sonrasındaki süreçten de memnun kaldım. Müşteri hizmetleri çok kaliteli, kargoyu takip koduyla gönderiyorlar. Yaklaşık 12 gün içerisinde elime ulaştı. Ürün ahşap kutusunda gönderiliyor, kutusu da gayet güzel ve kullanışlı.
jord-wood-watches-3

jord-watches-3

jord-watches-2

Bu kadar severek kullandığım ve sizlerle paylaşmak istediğim bu saat için, Jord Sosyal Medya Ekibi ile sizlere küçük bir sürpriz hazırladık. Eğer bu saatlerden birine siz de sahip olmak isterseniz, bu linke tıklayıp, 19 Mayıs’a kadar sürecek çekilişe katılabilirsiniz. 1 kişi 75$, diğer katılan herkes ise 20$ değerinde indirim kodu kazanacak.

Bol şans !

www.woodwatches.com

Wood Watch

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı