Tasarım

Kısmet By Milka:Milka Karaağaçlı

09 Haziran 2012
Geçtiğimiz günlerde Bumerang ekibi ile birlikte Milka Karaağaçlı‘nın Bebek’deki showroom’una konuk olduk. Tasarımlarını bu kadar beğendiğim bir kişinin kendisiyle tanışıp hikayesini ve yaptıklarını ondan dinlemek çok keyifliydi. Aksesuarların sergilendiği vitrinlerden, siyah beyaz fotoğrafların süslediği duvarlara doğru akan Milka’nın dokunuşlarını hissettirdiği bir shoowroom burası.
Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn sanki fotoğraflardan çıkacak ve aksesuarları takıcakmış gibiydi..
Milka Karaağaçlı, şansa olan inancını, iç sesini dinleyerek attığı adımların sonunda “Kısmet By Milka” markasını nasıl ortaya çıkardığını tüm samimiyetiyle bize anlattı. 13 yıl marketing alanında başarılı bir iş hayatı olduktan sonra içsesini dinlemeye karar vermiş. Yaptığı işte kendini tekrar ettiğini, bunun kendisini mutsuz ettiğini artık heyecan vermediğini farketmiş. Sonra şansa yeni bir kapı açılmış önüne. Zevk için yaptığı ve tutku haline dönüşen mücevher tasarımına başlamış. Bundan sonrası biraz da tesadüflerle gelişmiş. Ve birçok başarılı işe imza atarak bugünlere gelmiş.
Bu sohbetin ardından, yeni koleksiyonu için belirlediği temayı bizlerle paylaştı. Bizden de bu tema üzerine fikirlerimizi kelimelerle veya şekillerle kağıda dökmemizi istedi. Ben bundan çok keyif aldım çünkü kendisinin yönlendirmesiyle bir tasarım nasıl fikirden somut hale dönüşür hem kavramış hem de gerçeğe geçirmiş oldum. Aramızdan seçtiği iki tasarımı değerlendireceğini ve yeni koleksiyonunda hayata geçirmeyi düşündüğünü söyledi.
Bumerang ekibine, yeni tanıştığım blog yazarlarına ve Milka Karaağaçlı‘ya bu keyifli gün için çok teşekkürler!
Kısmet By Milka cicilerine ulaşmak için satış noktaları ise bu tıkın ucunda 😉
Kısmet By Milka Showroom, Abdi İpekci Cad. Seyran Apt. No:12 K:8 Nişsantaşı Tel: 212 265 30 32

You Might Also Like

  • Ben de çok beğeniyorum Milka’nın tasarımlarını, özellikle melek kanatları favorim. Hem sade ama aynı zamanda çok şık. Belli ki keyifli bir etkinlik olmuş. Yüzünden anlaşılıyor ne kadar mutlu olduğun 🙂 Sevgiler.

    • Özge’cim gerçekten çok keyifli bir gündü. Zaten tasarım ve aksesuarlar ilgi alanıma giriyor gerçekten süper oldu 🙂

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Cami Halısı