Tasarım

Küf Mum: Işık ve Kokunun Keyifli Buluşması

19 Eylül 2018

Eskiden sadece elektrik kesintilerinde kullanılan mum artık bir hayat tarzı haline dönüştü. Bulunduğunuz alanı biraz daha hareketli bir mekana dönüştürmek ve enerjisini yükseltmek istiyorsanız aslında çok büyük değişikliklere ihtiyacınız yok. Birbirinden farklı renk ve stillerdeki dekoratif mumlardan evin her köşesinde faydalanabilirsiniz. 

Küf Mum, 2015 senesinde Nazlı Tankut tarafından farklı kokuları tasarım, seramik ve doğal bakır kaplarla birleştirerek mumun büyülü atmosferini yaşam alanlarınıza taşımak amacıyla kurulmuş. Hedefi ışık ve kokuyu birleştirerek duygu arşivimizdeki mutlu huzurlu güvenli olarak betimlediğimiz zaman birimlerine anlık dönüşler yakalayabilmek. Tasarımın yeni merkezi Tomtom’da yer alan dükkanlarına girince mumlar daha yanmadan bile mis gibi kokuyorlar.

Küf mumun, birbirinden güzel 7 çeşit kokusu bulunuyor.

Kavun Kokulu Küf Mum: Kavun kokusu sadece yaz mevsiminin habercisi değil aynı zamanda, meyvesinin şekerli kokusuyla çocukluğumuzun kavunlu sakızlarını hatırlatarak ruhumuza yumuşak bir dokunuşta bulunur.

Hamam Kokulu Küf Mum: Özünde katkısız saf beyaz sabun kokusu bulunan hamam  ilk anda hafızanızdaki temizlik hissini tetikleyerek sizi çocukluğunuzun anneanne evine geri götürür.

Yasemin Kokulu Küf Mum: Beyaz ve sarımsı çiçekleri ve güçlü mistik kokusu ile kullanıldığı ortama derin bir dinginlik hissi kazandırır.

Gül Kokulu Küf Mum: Çiçeklerin kraliçesi olan kırmızı gül ile betimlenmiş gül kokusu; romantizm etkili notası ile belleğinizdeki tüm güzel anıları hatırlatarak, günlük hayatınıza hafifliği ve gül yapraklarının narin etkisini kazandıracak.

Yeşil Çay Kokulu Küf Mum: Yeşilçay ferah ve büyüleyici kokusuyla sizleri dalından taze toplanan çay behçelerinde gezintiye çıkarırken, arındırıcı ve yatıştırıcı özelliğe sahip olup bulunduğu ortama her zaman dinamik ve temiz bir hava kazandırır.

Tılsım Küf Mum: Beyaz çay notalarından oluşan tılsım, en özel baharat aromalarının, uçsuz bucaksız çay bahçelerinin eşsiz esintileri ile bulunduğu ortama mutluluk ve zindelik katan kokusu ile evinize alışık olmadığınız büyülü bir atmosfer katarak sizleri etkisi altına alacak.

Bergamut Kokulu Küf Mum: Bergamut bulunduğu ortamı dinlendirici ve yatıştırıcı etkisi ile sararak daha sakin bir yaşam alanı yaratmasının yanı sıra aroma terapi özelliği ile sizinde rahatlamanızı sağlayacak.

Adres: Firuzağa Mahallesi, Bostanbaşı Cd. No:1, 34425 Beyoğlu/İstanbul

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı