Mekan Önerileri Tasarım

Living Karma Cafe & Juice Bar

01 Ağustos 2016

living_karma_turkey_8

Endonezya, Bali orijinli özgür ve modern mobilya ve aksesuarlarıyla, Living Karma Türkiye bünyesinde hayata geçirilen Living Karma Cafe & Juice Bar, İstanbul’un yeşil kaçış noktası Zekeriyaköy’de, “Sağlıklı ye, mutlu yaşa” mottosuyla hizmet veriyor.

Pazar keyfinize keyif katacak uzayıp giden brunch’ı, haftanın 7 günü doğal malzemelerle sunulan kahvaltı spesiyalleri, taze meyve ve sebzelerle anında hazırlanan buz gibi juice ve smoothie’leri, hafifliği ve lezzeti bir arada sunan salataları, çeşitli soslarla zenginleştirilmiş sandviçleri ve özel seçim kahveleri ile Living Karma Cafe & Juice Bar özenli bir menüye sahip.

living_karma_turkey_1

living_karma_turkey_13

living_karma_turkey_3

living_karma_turkey_4

Kahvaltı menüsünde alışkın olduğumuz klasik Türk kahvaltı çeşitlerinin yanı sıra özellikle sağlıklı beslenmeye özen gösteren ve sporu bir yaşam biçimi haline getirenler için mükemmel besin değeri taşıyan Açai Bowl, diyetisyenler tarafından tavsiye edilen tahıl, kuru meyveler, süt veya yoğurtla hazırlanan Granola Bowl çeşitleride bulunuyor. Lezzetli menüye buradan ulaşabilirsiniz.

Living Karma’yı farklı kılan bir diğer özellik ise bir yandan doğal ve sağlıklı lezzetlerin tadına bakarken bir yandan da eviniz, ofisiniz, bahçeniz için öyle her yerde rastlayamayacağınız orijinallikte mobilya ve aksesuarlarla keyifli bir alışveriş şansına sahip olmanız…Bali’de deneyimli bir tasarım ekibi tarafından tasarlanarak titiz ve detaylı bir üretim sürecinden geçen Living Karma tasarımları; klasik, modern ve zamansız parçalardan oluşan iç ve dış mekan mobilya koleksiyonlarına uzanan çeşitliliğe sahip.

living_karma_turkey_7

living_karma_turkey_2

living_karma_turkey_11

living_karma_turkey_5

Adres:  Uskumruköy 1.Cad No:13 Zekeriyaköy, Istanbul  / +90(212) 202 81 33  / info@livingkarma.com

 

 

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı