Moda Tasarım

Pia Brand & [Add]Tension Sonbahar/Kış Sezon Lansmanı

29 Ekim 2016

Son zamanlarda yeni tanıdığım, şahane işler yapan iki Türk tasarımcı; Pia Brand ve [Add]Tension.

Sonbahar / Kış sezon lansmanları için Teşvikiye’de bulunan atölyelerindeyim. Sevgili Pelin Ilıkan Aylan’ın markası Pia Brand, bohem tarzını sofistike ve eğlenceli detaylarla buluşturarak Sonbahar/Kış sezonunda özgürlük temasının altını çiziyor.

Koleksiyondaki kurşun asker temalı ürünler ciddi çizgilerinin içinde eğlenceyi barındırıyor. Dolabımda yer verebileceğim, sıklıkla kullanabileceğim, ceketler, düşük yaka beyaz gömlekler ve her daim rahatlığın simgesi tulumlarını çok sevdim.

Pia Brand ürünlerine, Akmerkez Building / Midnight Express / Mae Zae Karakoy den ulaşabilirsiniz.

Atölye: Harbiye Mah. Teşvikiye Cad.Cami Sok. KılıçHan No:16 K3 Nişantaşı

pia_brand_handeledim_5

pia_brand_handeledim_7

pia_brand_handeledim_3

pia_brand_handeledim_2

pia_brand_handeledim_4

Sevgili Sinem Yemez’in markası [Add]Tension , modern ve minimal çizgilerin birarada olduğu bir koleksiyone sahip. [Add]Tension , köklerini ve felsefesini tamamen içinde bulunduğu [A]ttension [D]eficit [D]isorder kültüründen alarak, tasarımlarında arınmayı, odaklanmayı ve yeniden tanımlanmayı hedefliyor. El işçiliğini, modern-ilkel bir tasarım çizgisinde doğal taşlar ile birleştirerek, herbiri türünün tek örneği olan parçalar ortaya sunmuş.

Zarif ve modern duran U yüzükleri ve delik olmayan kulaklarda bile rahatça kullanılan küpe setlerini çok sevdim.

[Add]Tension ürünlerine, Vakkorama mağazaları ve hipicon.com dan ulaşabilirsiniz.

Atölye: Harbiye Mah. Teşvikiye Cad.Cami Sok. KılıçHan No:16 K3 Nişantaşı

add_tension_handeledim_2

add_tension_handeledim_3

add_tension_handeledim_4

add_tension_handeledim_1

add_tension_handeledim_7

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı