Mekan Önerileri Seyahat

Rüya Gibi Bir Çiftlik Evi: Grandma’s Wonderland

28 Şubat 2016
Grandma's Wonderland Havuz

 

grandmas-wonderland-04

Burası Selis’in antik kenti Selybria, bugünkü adıyla Silivri’de bir çiftlik. Şubat ayının ortasında açılış partilerine katılarak tanıştık bu rüya çiftlik ile.

Grandma’s Wonderland‘in hikayesi bundan 20 yıl önce, şehirli bir ailenin toprağa dönme hayaliyle başlıyor. 40 bin metrekareye yayılı arazi de önce çiftliği çevreleyen çam ağaçları dikiliyor, ardından meyve bahçesi, bostan, gölet ve üzüm bağı takip ediyor. Ve yıllar içinde onlarca çeşit bitki ve çiçekle renklenen çiftlikte taş evin de tamamlanmasıyla yeni bir yaşam başlamış oluyor. Aile işletmesi olduğu o kadar belli ki! İçeri adım atar atmaz bunu hissediyorsunuz.

 

grandmas-wonderland-10

Yemyeşil ağaçların ortasına konumlanmış, Grandma’s Wonderland‘de hepsi birbirinden farklı, toplamda 20 kişilik konaklama kapasitesine sahip, 7 oda bulunuyor. Tercihinize göre şömineli, hamamlı, jakuzili, gölet veya bahçe manzaralı seçenekleri var. Pek tabi ortak alanları da bir o kadar keyifli. Geniş bir oturma alanı, hemen yanında sıcacık bir açık bir mutfak bulunuyor. A la Carte restoranlarında mevsimsel olarak değişen “tarladan tabağa” menüleri ile öğle ve akşam servisleri var.

grandmas-wonderland-11

Lezzetli Brunch servislerine ise Mart ayında havalar izin verirse başlamayı planlıyorlar.

grandmas-wonderland14

Dışarıya çıktığınızda ise çıtır çıtır yanan şömine, sizi başında keyif yapmaya davet ediyor. Tabi isterseniz keyfinizi az ilerdeki hamakta veya göletin kenarındaki ahşap bankta da yapabilirsiniz 😉

grandmas-wonderland-15

grandmas-wonderland-05

grandmas-wonderland-06

grandmas-wonderland-13
Biraz da partiye dönelim 🙂 Taş evde başlayan açılış partisi, bahçenin diğer tarafında DJ performansı ve odun ateşinde pişen lezzetlerle devam etti. Eskiden ahır olarak kullanılan alan, şuanda içerisinde mutfak, şaraphane, taş fırın ve odun ocakları bulunan bir yapıya dönüştürülmüş. Gün batımına kadar bu harika atmosferin keyfini çıkarmaya devam ettik.

Grandma’s Wonderland‘de günübirlik veya konaklamalı olarak vakit geçirebileceğiniz gibi kurumsal etkinlikler, kapalı grup toplantı ve davetler için de düşünebilirsiniz. Havaların ısınması ile birlikte, geniş alanlarında keyifli organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını tahmin ediyorum ! Ben çok sevdim. Sizinde seveceğinizden eminim, aklınızın bir köşesinde olsun.

grandmas-wonderland-02
Ulaşım: İstanbul şehir merkezinden yaklaşık 45 dakika uzaklıkta. TEM üzerinden giderken Silivri çıkışından çıkıp, ardından 3-4 km sonra ilk sağa girip devam ettiğinizde karşınıza çıkıyor.

İletişim: Konaklama hizmetine 1 Nisan itibariyle başlayacaklar. Fiyat bilgisini telefon ile ya da e-mail yoluyla kendilerinden öğrenebilirsiniz. 0532 253 5088 / info@grandmaswonderland.com

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı