Seyahat

Seyahat Tüyolarım ile Uçmayan Kalmasın!

21 Kasım 2017

Bir seyahat sever olarak uçak biletleri, en çok para harcadığım şeyler listemin üst sıralarında yer alıyor 🙂 Doğruya doğru, sık seyahat etmek oldukça masraflı bir iş, haliyle insan bu tutkusundan vazgeçemedikçe, bir şeyleri daha uyguna getirebilmenin de tekniklerini keşfetmeye başlıyor. Bu nedenle sıklıkla seyahat firmalarını, uçak bileti satış sitelerini takip ve araştırma halindeyim.  Uygun fiyatlı olmasının haricinde tabiki güvenilir olması ve satın alma özelliğinin kolay olması önceliklerim.

Uygun fiyatlı uçak bileti bulma yeteneği sık seyahat eden gezginlerin uzmanlık alanlarından birisi. Çünkü seyahat etmeyi seviyoruz ve bunun için bir servet ödemeyi istemiyoruz. Size birkaç küçük ama önemli ipucu vermemi isterseniz;

  • Seyahat için esnekliğiniz varsa tatil dönemlerinin dışındaki tarihler için seyahat planlayabilirsiniz!
  • Hafta ortası uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha uygun!
  • Tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 27 hafta öncesinden aramaya başlamak gerekiyor! Erken rezervasyon gerçeği diye birşey var evet 🙂
  • Nadiren de olsa uçuş tarihi yaklaştıkça fiyatlar düşebilir! Risk almayı seviyorsanız biletinizi geç alın.

Bunları not aldık gözümüzü kulağımızı açtık diyorsunuz, super! Ama bu biletlerin bir de güvenilir bir şekilde alınma konusu var.

Belki de yüzlerce web sitesi olduğunun farkındasınızdır. Ama bu siteleri kullanırken, en çok aklımıza takılan konu güvenli olup olmadığı. Çünkü fiyatlar uygunlaştıkça, insanın içinde kontrolsüzce şüpheci bir duygu oluşmaya başlıyor.

Benim için dediğim gibi satın alma özelliğinin güvenilir ve kolay olması önemli bir özellik. Aradığım uçak bileti hizmeti konusunda Anadolujet’in sitesi beğendiklerim arasında.. Sade ve anlaşılır bir şekilde, yönlendirici olarak tasarlanmış. Ben daha çok mobil üzerinden ilerlemeyi tercih ediyorum, malum hayatımız orada geçiyor 🙂 Seyahat planlama göre de ek hizmetlerinden faydalanabiliyorum. Bagaj hakkı, araç kiralama, seyahat sigortası, koltuk seçimi gibi özellikleri lokasyon ve gün sayısına göre planladığımdan değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle araç kiralayacağım da tek bir sistem üzerinden ilerlemeyi de daha konforlu buluyorum.

O zaman Uçmayan Kalmasın! 🙂 Herkese bol & keyifli seyahatler…

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı