Alışveriş Tasarım

Yılbaşı Bahane, Hediye Alıp Vermek Şahane!

23 Aralık 2014

​Aralık ayı demek hediye demek, süslü paketler, sürprizler, yılbaşı çekilişleri, yeşilli kırmızılı bir atmosfer demek 🙂

Hediye vermeyi, almaktan daha çok sevdiğimi itiraf etmeliyim. Özellikle hediyenin kendisi kadar paketine, sunumuna da önem veririm. O yüzden aldığım bir hediyeyi kendim paketlemeyi daha çok seviyorum. Birçok marka da artık sunuma daha çok özen gösteriyor. Kimisi daha albenili kimisi daha sade ama yaratıcı hediye paketleri sunuyor.

Hediyenin küçüğü büyüğü olmaz elbet, içindeki notu kimden geldiği daha önemlidir. Ama ben büyük yada küçük farketmez, biraz daha tasarım ürünlerden hoşlanıyorum 🙂

Sizlerle de beğendiğim, kullandığım veya henüz sahip olmasam da gözümün kaldığı tasarım hediye seçeneklerini paylaşmak istiyorum 😉

Secdus: Özellikle Instagram kullanıcıları arasında Secdus’u tanımayan yoktur heralde 🙂 Ürünlerini yaratıcı bir şekilde fotoğrafladığı galerisine dalıp bir süre çıkamayabilirsiniz. Özellikle tabakları artık birçok kişinin mutfağında yer alıyor. Ürün grupları arasında, battaniye, kupa, amerikan servis, yastık, çanta, çaydanlık gibi rengarenk ve gülümseten ürünleri bulunuyor. İnternette başladığı satış hayatına bu sene hayali olan Cafe’yi açarak devam ediyor. Anadolu Yakası’nda bulunan cafe tam bir keyif durağı. Hem ürünleri incelemek hem de çay-kahve-tatlı eşliğinde kitap okuma keyfi yapmak için birebir.

www.secdusshop.com

secdus

Bywonderland: İsmiyle örtüşen kimliğiyle, farklı mı farklı ürünlerin bulunduğu bir online mağaza. Momiji Koleksiyon bebeklerinden, Zumreed kulaklıklara, ev aksesuarlarından Niyazi Erdoğan tasarımı NİYO sırt çantalarına kadar birçok tasarım ürün çeşidi bulunuyor. Yakın çevremin bildiği gibi beni Momiji koleksiyon bebekleri ile tanıştıran cici marka işte
tam karşınızda 🙂

www.bywonderland.com

bywonderland

1kupa1umut: İllüstrasyonları ile Instagram’da dikkatleri üzerine çeken bir isim daha Cansu Ciga. 1 Kupa 1 Umut isimli kar amacı gütmeyen, kupa satışlarından elde edilecek gelirin tümünü sokaktaki kimsesiz, bakıma muhtaç hayvanların beslenme ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği bireysel bir projesi var. Standart veya isme özel seçeneği ile değişik ve anlamlı bir hediye tercih edebilirsiniz.

1kupa1umut.sopsy.com

145875_27928_1403294840_M

Luzdemia: Arkadaşımın yeniyıl için aldığı hediye kolye ve bilekliği sayesinde tanıştığım markanın ürünlerine bayıldım. Luzdemia’da karma felsefesine hitap eden kolye ve bileklikleri olduğu gibi Luzyolocket adı altında da isteğinize göre şekillendirebildiğiniz kolyeleri mevcut. Kendi hikayenizi oluşturabileceğiniz kolyeleri hem şık hem de yaratıcı. Oluşturacağınız hikayeyi iki camın arasına koyup üzerinizde taşımak çok keyifli. Hikayeyi oluşturmak için yok yok sembollerinden seçmeniz yeterli. Kolye haricinde, charm bileklikleri ve küpe seçenekleri de var.

luzdemia.com

luzyo

Giano Chocolate: Bir de ağzınızı tatlandıracak bir seçenek önermek istiyorum. Türkiye’de el yapımı çikolata atölyeleri arasında ilk ve tek ISO 22000 gıda sertifikasını almış bir marka. Belçika ve Fransa’dan ithal edilen ham çikolatalar kullanılarak tamamen elde üretiliyor ve hiçbir koruyucu/katkı maddesi içermiyor. Lavantalı, deniztuzlu, Boz Antepli, Mochalı, Whiskyli, Erzincan Tulumlu, Rokforlu, Sakızlı ve daha birçok farklı tatla çikolata sevenleri yepyeni bir dünyaya sokuyor. Benim favorim Lavantalı ve Sakızlısı. İlk kez deneyeceklere tavsiyem farklı seçeneklerde trüflerin bulunduğu kutulardan denemeleri. Tatlı yiyelim tatlı bir seneye girelim 🙂

www.giano.com.tr

giano

Hepinize, tüm güzel dileklerinizin gerçekleşeceği, harika bir yıl diliyorum! 🙂

You Might Also Like

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Cami Halısı