Alışveriş Güzellik

Grand Rouge L’elixir Ruju ile Bütün Gün Renkli Ol

20 Ekim 2017

Ruj dendiği zaman tercihim daima mat rujdan yana. İster günlük makyaj, ister özel bir gece için yaptığım makyaj olsun genelde sade bir görünüme sahip olmayı severim. Durum böyle olunca sade bir makyajı en iyi doğal görünen mat rujların tamamladığını düşünüyorum.

Özellikle likit mat rujlar, normal mat rujlara oranla daha kalıcı olduğundan her zaman tercih sebebim oluyor. Bir de fırçalı olduklarından sanıyorum daha rahat sürebiliyorum, daha hakim olabiliyorum. 

Siz de harika görünen bir makyaj yaptınız ve en azından birkaç saat kalsın istiyorsunuz. Ama bir bakıyorsunuz bir saat sonra dudaklarınızda hiçbir renk yok ya da rujun renkleri dağılmış.  İşte bu sorunu yaşayanlar için severek kullandığım Yves Rocher yeni bir ürün çıkarmış: Grand Rouge L’elixir

Bu yeni ürünün en önemli özelliği mat etkiye sahip ve yoğun pigmentli olması. 12 farklı rengi olan ve bitkisel içeriğindeki kamelya yağı sayesinde yenileyici özellik taşıyor.

 

Nasıl sürülebileceği konusunda biraz tavsiye de ister misiniz?

Dudakların tam ortasına!
Fırçayı önce dudağınızın ortasından uygulamaya başlayarak kenarlarına doğru yaydırın.

Dudakları nemlendirelim!
İster likit olsun, ister normal olsun mat rujların kullanımı diğer rujlara göre biraz daha zor olur. Bu zorluk ise tamamen dudak dokusunun pürüzsüzlüğü ile ilgilidir. Likit ruj her ne kadar normal rujlara oranla bu sorunu biraz daha azaltsa bile uygulamadan önce dudaklarınızı nemlendirirseniz ruju sürdüğünüzde daha iyi sonuç alırsınız.

Azıcık dışarı taşırın!
Dudaklarınızın inceliğinden şikayetçi misiniz? O zaman sırrı veriyorum. Ben dudak kalemi çok kullanmam, özellikle likit ruj kullanıyorsam. Likit ruju dudak kalemi gibi düşünüp, dudaklarınızın çizgilerini biraz daha taşırarak sürerseniz dudaklarınız daha dolgun duracaktır.

Temizliyoruz!
Her ne olursa olsun makyajın tamamen temizlenmesi sanırım en önemli detaylardan biri. Kalıcı likit mat rujların temizlenmesi biraz daha zor olduğundan yağ bazlı bir makyaj temizleyicisi ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply