Su Kabağı’ndan Lambalar


fotoğraf (2)

 

Geçtiğimiz 3 günlük mini tatilde Safranbolu’daydım. Genelde böyle kaçamak zamanlarını değerlendirip senede bir de olsa gidiyorum. Memleketim diye demiyorum ama bana verdiği huzur gerçekten bir başka. Bu gidişimizin asıl amacı kuzenimin düğünü olsa da kendime vakit ayırma şansım da oldu.
Eski Çarşı’ya her gittiğimde uğruyorum. Safranbolu’nun kendine özgü mimari yapıdaki evlerinin bulunduğu arnavut kaldırımlı sokakları arasında dolaşıp, kısa bir süre de olsa kendimi zaman bırakmak çok güzel. Esnafın da dükkanlarının bulunduğu sokaklarda gezerken, su kabağından lamba ve abajur yapan Arca Hediyelik dikkatimi çekti.

fotoğraf-(4) fotoğraf-(5)

 

 


Birbirinden güzel, rengarenk aydınlatma ürünlerinin olduğu dükkana girince sahibi Canan Çalık ile tanışma fırsatım da oldu. El emeği ürünleri kendi zevklerinin dışında siparişe göre de yapıyorlar. İsim veya istediğiniz bir şekli istediğiniz renklerde yaptırabiliyorsunuz. Tüm Türkiye’ye kargo ile satış yapıyorlar.

fotoğraf-(2)

fotoğraf-(6)

Eviniz için veya güzel bir hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Fiyatları, aydınlatıcı aparatı dahil 25 TL den başlayıp işçilğine göre değişiyor. İletişime geçmek isterseniz facebook adreslerinden ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/sukabakcisi?fref=ts

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir