Eski Atölye: Yeniler için önce eskiler!


Eski Atölye, ülkemizde yılda yaklaşık 150 milyon TL’lık branding harcamalarının etkinlikler sonrası çöpe gitmemesi için kurgulandı.

Hayata geçen proje sayesinde;
· Sadece etkinlikler için hazırlanan materyaller etkinlik sonrası çöpe gitmiyor.
· Dönüşümde çalışanlara istihdam sağlanıyor.
· Dönüşüm sonrası ortaya çıkan ürünlerin satışlarından elde edilen tüm gelir Girişimcilik Vakfı’na burs olarak dönüyor.

KTH Event Agency’nin sosyal girişim projesi olarak başlayan ve Türkiye’de ilk kez uygulanan etkinlik bazlı “upcycling” (ileri dönüşüm) kavramı hayata geçti. Çeşitli etkinlikler için hazırlanmış görsel malzemeleri iş ortağı ÇöpMadam ile beraber özenle kullanışlı tasarımsal ürünler haline getiren Eski Atölye ödeme sistemi ve en yeni eklenen ürünleriyle http://www.eskiatolye.com/ adresinde alışverişe açıldı.

eski-atölye4

Modern ve şık tasarımlı cüzdanlardan çantalara birbirinden renkli ve tarz sahibi aksesuarlara sahip olmak hem de atık ürünlerin dönüşümüne katkıda bulunmak ister misiniz? “Upcycling” (ileri dönüşüm) ürünlerinin bir araya geldiği bir pazar yeri olan Eskiatolye.com’da online satışlar başladı. Birbirinden güzel dizaynlara sahip olan Eskiatolye.com ürünlerini gördüğünüzde oldukça şaşırabilirsiniz. Çünkü ürünlerin herbiri el emeğiyle özenle tasarlanıp hazırlanıyor ve bu çanta/cüzdan mutlaka benim olmalı hissini uyandırıyor. Eskiden birer görsel tanıtım malzemesi olduklarına inanmaksa oldukça güç.

Türkiye’de en etkin kırsal kalkınma ve sosyal girişim örneklerinden olan ÇöpMadam ile ortak yürütülen bu proje sayesinde kırsal alanda istihdam sağlanması, aynı zamanda elde edilen gelirin bir bölümünün de Girişimcilik Vakfı burs fonunda değerlendirilmesi hedefleniyor.

Eski Atölye, 2014 yılında Etohum’un Startup Turkey görsellerinin bir bölümünü kullanarak başlattığı üretim çalışmalarına bugün tüm etkinliklerinde ve sektörden duyarlı tüm firmaların atık malzemelerini kullanarak devam ediyor. 2015 yılı itibari ile sadece etkinlik alanında sınırlı kalmayıp farklı alanlardan tasarımsal her tür ileri dönüşüm örneklerini de pazar yerinde sergilemeyi planlıyor.

Daha fazla bilgi için: www.eskiatolye.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir