GK Hair (Global Keratin) Juvexin Keratin Bakımı ve Düzleştirmesi İle Saçlarım İpek Gibi 🙂


human braiding hair

Saçlarım hacimli ve orta kalınlıkta tel yapısına sahip.Yıkadıktan sonra kabarıyor ve kesinlikle fön veya maşa ile şekil vermek gerekiyor. Benimle aynı saça sahip olanlar halimi çok iyi anlar.
Özellikle her sabah işe giderken bir yandan zamanla yarışılırken saçlarla uğraşmak yorucu oluyor. Ama bunlara rağmen uzun saçtan hiç vazgeçmedim, geçeceğimi de pek sanmıyorum 🙂
Yıllar önce bu sebeplerden perma yaptırmıştım ancak uygulayan kişiden mi malzemeden mi bilmiyorum hiç memnun kalmamıştım ve saçım çok yıpranmıştı. Bu yüzden saçıma zarar vermeden uygulanabilecek birşey araştırıyordum. Brezilya fönü, saçı kalıcı düzleştirme uygulamalarını hep duyardım. Uzun süre de araştırdım. Kuaförlere danışıp blogları okuyordum ama permadan dolayı oluşan önyargımdan dolayı hiç cesaret edememiştim.

Araştırırken GK Hair markasının (eski adı ile Global Keratin) bu alanda güzel sonuçlar ortaya çıkardığını gördüm. Daha önce saçına uygulatmış kişilerin ayrıntılı ve fotoğraflı yazılarını okudum ve ikna oldum. Ve geçen hafta bende fön ve maşa boyunduruğundan kurtulmak için GK Hair’in Taming System with Juvexin (Keratin bakımlı Düzleştirme Sistemi) yaptırmaya karar verdim. Yani saçlar hem bakımlı hem de düz olacaktı 😉

Türkiye’ye ürünü D&L Kozmetik sahipleri Deniz-Levent Çetindemir çifti getiriyor. Uygulama anında Deniz Hanım’da oradaydı.

Öncelikle bana ürün, bakım ve uygulama hakkında geniş bir bilgi verdiler. Saç tipime göre hangi bakımı yapacaklarını seçtiler.

Uygulama öncesinde saçımda bulunan saç şekillendirici ürünlerden arındırmak ve saçların pullarını açmak için Global Keratin arındırıcı şampuan ile 2 kez yıkadılar. Ardından saçımın ıslaklığını havlu ile aldılar.

Saçlarımı tarayıp, parçalara ayırarak topladılar.Enseden başlayarak ince tutamlar halinde ayırdıkları saçlarıma boya fırçası yardımı ile ürünü sürdüler ve masaj yaparak yedirdiler. Bu şekilde tüm saçıma eşit halde ürünü sürdüler ve tarayarak fazlasını aldılar.

Daha sonra orta derecede sıcaklıktaki fön ile saçı kurutup bir kat fön çektiler. Bu işlem saç pullarının kapanmasına yardımcı oluyormuş. Saç tamamen kuruduktan sonra GK Hair titanyum saç presi ile ensemden başlayarak tüm saçımı düzleştirdiler. Bu işlemle saçımın ne kadar parlak ve bakımlı olduğunu görünce inanamadım 🙂

Aslında asıl inanamadığım yıkadıktan sonra nasıl düz kalacağıydı. Saçımdaki işlem bittikten sonra 48 saat boyunca saçımı yıkamamamı ve toka takmamamı söylediler. Toka veya toplama işlemi saç da iz bırakıyormuş. Ve yine GK Hair saç ürünlerini önerdiler. Saç tipime göre bir şampuan ve sonrasında ıslak saça uygulayacağım durulanmayan bakım kremi önerdiler.

Ve gelelim 48 saat sonrasınaaaa 🙂

Saçlarımı söyledikleri gibi GK Hair’in şampuanı ile yıkayıp, elime çok az sıktığım durulanmayan bakım kremi ile masaj yaptım ve kurutmaya başladım. Sonuç gerçekten mutluluk vericiydi. Yumuşacık, parlak ve düüzzz 🙂 Ardından tatile gidiyor olmam ve oradaki rahatlığımı siz düşünün 😉

Buarada saçlar düz oldu bir daha dalgalı yapamaz mıyım diye düşünürseniz öyle birşey yok yine maşa vb. ürünlerle saçınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Yaptırmayı düşünenlere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. GK Hair ürünlerini kullanan yetkili kuaför listesi sitelerinde mevcut.
Sizde hem bilgi almak hem de bu uygulama ile tanışmak isterseniz sitelerini mutlaka ziyaret edin.

www.newhairbuy.com

www.gkhairturkiye.com

www.dlkozmetik.com


“GK Hair (Global Keratin) Juvexin Keratin Bakımı ve Düzleştirmesi İle Saçlarım İpek Gibi :)” için 3 cevap

  1. Bende uzun zamandır duyuyorum bu markayı uygulatmak istiyorum fakat fiyat hakkında bilgi alamadım siz ne kadara yaptırdınız ?

    • Vildan merhaba, bende uzun araştırmalar sonunda bu markaya karar verdim ama fiyarı saç uzunluğuna göre değişiyor. Sitelerindeki kuaför listesinden size en uygununu arayıp bilgi alın isterseniz daha sağlıklı olur 😉 Sevgiler…

  2. Ben keratin bakımımı evde kendim yapıyorum önce kuaförde yaptırıyordum ama onlarda kimyasal içerik olduğunu ve belli sürelerde yaptırmazsam saçımın daha kötü olucağını sonradan öğrendim çünkü yaptırdıktan 3 ay sonra falan saçlarım yaptırmadan öncekinden çok daha kötü bir hal aldı o yüzden araştırdım ve doğal keratin seti yapmam gerektiğini gördüm hemen liquid keratin den şipariş verdim kullanınca zaten farkı anladım ama yinede denemek için seti kullanıp 4 ay falan ara verdim saçlarım hala sıkıntısız kalıcı bir etki yani diğeri gibi belli süre sonra daha kötü yapmadı saçlarım için artık başka bir ürün kullanmıyorum bakımından şampuanına kadar saçlarımda sadece liquid keratin kullanıyorum artık. Tabi bunlar bu saçı düzleştiren tamamen kimyasal ve fönden oluşan olay değil sadece bakım için olanlardan bahsediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir