Kısmet By Milka:Milka Karaağaçlı


Geçtiğimiz günlerde Bumerang ekibi ile birlikte Milka Karaağaçlı‘nın Bebek’deki showroom’una konuk olduk. Tasarımlarını bu kadar beğendiğim bir kişinin kendisiyle tanışıp hikayesini ve yaptıklarını ondan dinlemek çok keyifliydi. Aksesuarların sergilendiği vitrinlerden, siyah beyaz fotoğrafların süslediği duvarlara doğru akan Milka’nın dokunuşlarını hissettirdiği bir shoowroom burası.
Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn sanki fotoğraflardan çıkacak ve aksesuarları takıcakmış gibiydi..
Milka Karaağaçlı, şansa olan inancını, iç sesini dinleyerek attığı adımların sonunda “Kısmet By Milka” markasını nasıl ortaya çıkardığını tüm samimiyetiyle bize anlattı. 13 yıl marketing alanında başarılı bir iş hayatı olduktan sonra içsesini dinlemeye karar vermiş. Yaptığı işte kendini tekrar ettiğini, bunun kendisini mutsuz ettiğini artık heyecan vermediğini farketmiş. Sonra şansa yeni bir kapı açılmış önüne. Zevk için yaptığı ve tutku haline dönüşen mücevher tasarımına başlamış. Bundan sonrası biraz da tesadüflerle gelişmiş. Ve birçok başarılı işe imza atarak bugünlere gelmiş.
Bu sohbetin ardından, yeni koleksiyonu için belirlediği temayı bizlerle paylaştı. Bizden de bu tema üzerine fikirlerimizi kelimelerle veya şekillerle kağıda dökmemizi istedi. Ben bundan çok keyif aldım çünkü kendisinin yönlendirmesiyle bir tasarım nasıl fikirden somut hale dönüşür hem kavramış hem de gerçeğe geçirmiş oldum. Aramızdan seçtiği iki tasarımı değerlendireceğini ve yeni koleksiyonunda hayata geçirmeyi düşündüğünü söyledi.
Bumerang ekibine, yeni tanıştığım blog yazarlarına ve Milka Karaağaçlı‘ya bu keyifli gün için çok teşekkürler!
Kısmet By Milka cicilerine ulaşmak için satış noktaları ise bu tıkın ucunda 😉
Kısmet By Milka Showroom, Abdi İpekci Cad. Seyran Apt. No:12 K:8 Nişsantaşı Tel: 212 265 30 32

“Kısmet By Milka:Milka Karaağaçlı” için 2 cevap

  1. Ben de çok beğeniyorum Milka’nın tasarımlarını, özellikle melek kanatları favorim. Hem sade ama aynı zamanda çok şık. Belli ki keyifli bir etkinlik olmuş. Yüzünden anlaşılıyor ne kadar mutlu olduğun 🙂 Sevgiler.

    • Özge’cim gerçekten çok keyifli bir gündü. Zaten tasarım ve aksesuarlar ilgi alanıma giriyor gerçekten süper oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir