Rüya Gibi Bir Çiftlik Evi: Grandma’s Wonderland

Grandma's Wonderland Havuz

grandmas-wonderland-04

Burası Selis’in antik kenti Selybria, bugünkü adıyla Silivri’de bir çiftlik. Şubat ayının ortasında açılış partilerine katılarak tanıştık bu rüya çiftlik ile.

Grandma’s Wonderland‘in hikayesi bundan 20 yıl önce, şehirli bir ailenin toprağa dönme hayaliyle başlıyor. 40 bin metrekareye yayılı arazi de önce çiftliği çevreleyen çam ağaçları dikiliyor, ardından meyve bahçesi, bostan, gölet ve üzüm bağı takip ediyor. Ve yıllar içinde onlarca çeşit bitki ve çiçekle renklenen çiftlikte taş evin de tamamlanmasıyla yeni bir yaşam başlamış oluyor. Aile işletmesi olduğu o kadar belli ki! İçeri adım atar atmaz bunu hissediyorsunuz.

grandmas-wonderland-10

Yemyeşil ağaçların ortasına konumlanmış, Grandma’s Wonderland‘de hepsi birbirinden farklı, toplamda 20 kişilik konaklama kapasitesine sahip, 7 oda bulunuyor. Tercihinize göre şömineli, hamamlı, jakuzili, gölet veya bahçe manzaralı seçenekleri var. Pek tabi ortak alanları da bir o kadar keyifli. Geniş bir oturma alanı, hemen yanında sıcacık bir açık bir mutfak bulunuyor. A la Carte restoranlarında mevsimsel olarak değişen “tarladan tabağa” menüleri ile öğle ve akşam servisleri var.

grandmas-wonderland-11

Lezzetli Brunch servislerine ise Mart ayında havalar izin verirse başlamayı planlıyorlar.

grandmas-wonderland14

Dışarıya çıktığınızda ise çıtır çıtır yanan şömine, sizi başında keyif yapmaya davet ediyor. Tabi isterseniz keyfinizi az ilerdeki hamakta veya göletin kenarındaki ahşap bankta da yapabilirsiniz 😉

grandmas-wonderland-15

grandmas-wonderland-05

grandmas-wonderland-06

grandmas-wonderland-13
Biraz da partiye dönelim 🙂 Taş evde başlayan açılış partisi, bahçenin diğer tarafında DJ performansı ve odun ateşinde pişen lezzetlerle devam etti. Eskiden ahır olarak kullanılan alan, şuanda içerisinde mutfak, şaraphane, taş fırın ve odun ocakları bulunan bir yapıya dönüştürülmüş. Gün batımına kadar bu harika atmosferin keyfini çıkarmaya devam ettik.

Grandma’s Wonderland‘de günübirlik veya konaklamalı olarak vakit geçirebileceğiniz gibi kurumsal etkinlikler, kapalı grup toplantı ve davetler için de düşünebilirsiniz. Havaların ısınması ile birlikte, geniş alanlarında keyifli organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını tahmin ediyorum ! Ben çok sevdim. Sizinde seveceğinizden eminim, aklınızın bir köşesinde olsun.

grandmas-wonderland-02
Ulaşım: İstanbul şehir merkezinden yaklaşık 45 dakika uzaklıkta. TEM üzerinden giderken Silivri çıkışından çıkıp, ardından 3-4 km sonra ilk sağa girip devam ettiğinizde karşınıza çıkıyor.

İletişim: Konaklama hizmetine 1 Nisan itibariyle başlayacaklar. Fiyat bilgisini telefon ile ya da e-mail yoluyla kendilerinden öğrenebilirsiniz. 0532 253 5088 / info@grandmaswonderland.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir