Bu hafta ne yapsam? / 1 Mart 2016


Gezi

Harbiyiyorum’la Balat-Fener Gurme Tur 

05 Mart 2016 Cumartesi (12:30-16:30)

Gurme Tura Katıl

harbiyiyorum-gurme-tur-balat

2009’dan bu yana yeme-içme üzerine yazılar yazan ve özellikle Türk yemek kültürünün gelecek nesillere mirası konusunda çalışan Harbiyiyorum, aynı zamanda yemek yazarı olan kurucusu Salih Seçkin Sevinç ile sizi bir kez daha Balat’ın arka sokak lezzetlerine davet ediyor.

Toplam 7 Restoranda, Onlarca Lezzet Tadılacak
Evet yanlış duymadınız. Harbiyiyorum’un en iyiler listesinde bulunan 7 ayrı restoranda yemekler yiyecek ve mekanların tarihi hakkında hikayeler dinleyeceksiniz.

Konser

Burcu Tatlıses

Bilet Al!

burcu-tatlises-konser

Burcu Tatlıses’in ilk albümü “Güzel Kokuyorum” LilaRecords etiketiyle Mart ayında müzik marketlerde yerini aldı. Bügüne dek “Alagül” de dahil 17 albümde 40’dan fazla şarkı sözüyle yer alan, kendine özgü dili ve şarkılara inşa ettiği hikayelerle alışıldık “pop!” algısını zorlayan Burcu Tatlıses, yıllardır kendisini yakından izleyenlerle paylaştığı yorumcu kimliğini bu albümle açık ediyor. Albümde biri cover toplam 11 şarkı mevcut. Prodüktörlüğünü Cihan Mürtezaoğlu’nun üstlendiği albümde Burcu Tatlıses’in söz ve müziklerinin yanı sıra, Mabel Matiz, Cihan Mürtezaoğlu, Emre Aksu ve Serkan Çevik’le birlikte yazdığı şarkılar da yer alıyor. Ve bir Babazula şarkısı ilk kez bu albümde yeniden yorumlanıyor.

“Koku yaşamın buğusuysa, en çok da şarkıya siner. Çünkü müzik, söz; yaşadığına dairdir. “Güzel Kokuyorum”; karmaşık, hepimizi yoran, bazen çözümsüz gibi duran ama sırtını umuda dayamış şimdiki zamanların, geçmiş gibi gelen ama geçip gidemeyen eskinin ve bilinmeyeniyle yarının sularında seyreden her daim aşkın fonuna sinecek bir duyum.”

*Burcu Tatlıses, şarkı sözleri ve besteleriyle, Funda Arar, Mustafa Ceceli, Fatih Erkoç, Zuhal Olcay, Yıldız Usmonova, Nilgül, Göknur, Esma Er albümlerinde yer aldı. Bir İstanbul Masalı ve Zerda dizisinin jenerik sözlerini yazdı. Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde yer alan Aşk Vurur adlı şarkıyı yazdı ve yorumladı. “Alagül” , “Seni Severdim”, “Senden Öğrendim” gibi şarkıları en çok dinlenenler arasında yer aldı. 2014 sonunda “Sen Dur Ben Gölge” adlı ilk şiir kitabını yayımladı.

Atölye

KEÇE KEÇE / Keçe Bebek Atölyesi

06 Mart 2016 Pazar (12:00-15:00)

Rezervasyon

kece-bebek-atolyesi

Baharın gelişini bol sohbet ve keçeli bir gün ile geçirmeye ne dersiniz?

Bu bebekler alternatif çocuk eğitimlerinden olan Waldorf felsefesinden esinlenilerek yapılıyor.
Yüzlerinin olmamasının nedeni, çocukların hayatında oyuncakları ile hikayeler yaratıp oynamalarının önemli olması. Bu onların yaratıcılıklarını geliştirmede önemli bir rol oynuyor. Bu sebeple çocuklar bu yüzleri olmayan bebeklerle oynadıklarında özgürce piyasadaki oyuncakların yüzlerindeki donuk ifade olmadan hayal dünyalarında yazdıkları hikayelerine bu bebeklere verdikleri ifadeler ile hayat veriyorlar. Hiç bir ön bilgi gerektirmeyen bu atölye çalışmasına herkes katılabilir.

Mekan

buy u part wig
buy u part wig

Jacqueline Cookies / Çukurcuma

Çukurcuma’da içeri girip siparişlerinizi verdikten sonra kendinizi artık bir masal dinlemeye hazır gibi hissedeceğiniz bir yer Jacqueline CookiesBurada yapılan kurabiyeler Belçika çikolatası, Madagaskar vanilyası, Batı Afrika kakaosu ve Avustralya’ya has makademya fındığı gibi doğal malzemelerle günlük olarak hazırlanıp en taze haliyle önünüze geliyor.

Bu taze kurabiyelerin yanında bir de sütünüzü yudumlarsanız sizden güzeli yok! Misafirlerini tek seferlik deneyimin ardından müdavim yapan mekan, ismini ise tatlı mı tatlı hoş sohbet Jacqueline Teyze’den alıyor. Kurabiyeler nefis tamam ama burada ki sohbet muhabbet ve atmosferin de sevginize katkısı büyük oluyor.

12:00 – 22:00 saatlerinde açık yakalayabileceğiniz mekan pazar günleri ise kapalı.

Adres: Kuloğlu Mah. Taktaki Ykş. No: 18a Cihangir, Beyoğlu – İstanbul


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir