Bu hafta ne yapsam? / 10 Mart 2016


Atölye

Bitti Gitti Kaligrafi Atölyesi 12 Mart Cumartesi (14:00-16:00)

Bilet Al
Untitled-1

Yazı yazmanın binbir türlü yolu var. 2 saatlik atölyemizde el yazmasının temelini ve en pratik yollarını deneyimliyoruz.

Sevdiklerinize mesajlarınız, toplantılardaki sunumlarınız ve ekinizin boş duvarlar artık kendi tarzınızdaki yazı tipinizle keyiflenecek.

Atölye sonunda bir adet kaligrafi kalemi ve kendinize yapacağınız tek ortalı kaligrafi çalışma defteri de hediye!

Atölye Süreci

  • Yazı tipini oluşturan temel kavramlar?
  • Genel yazı tiplerinin incelenmesi
  • Tutarlı yazı tipi oluşturma pratikleri
  • El yazısı çeşitleri
  • Kalem ve fırça çeşitlerine göre yazı teknikleri
  • Yazı karakterleriyle desteklenmiş duygu aktarımı
  • Sevdiğiniz bir kelime kalıbını sadece yazı tipleriyle görselleştirmek

tam bir üretkenlik maratonuna çevirmek için tek ortalı defter kitlerimizden de alıp, yeni öğrendiğin bu fevkalade teknikle sevdiklerine bir sürü kendi tasarladığın defterden hediye edebilirsin!

Gezi

1001 İstanbul Gezileri / Bizans Kiliseleri Turu

12 Mart Cumartesi / 10:00

Sizde Katılın

bizans-kiliseleri

Hazırlanan programlarda hedef, alışılmışın dışına çıkmak, yeni zevklere cevap verebilmek, ve butik tarzı bir çalışma ile yıllardır yabancılara tanıtmaya çalıştığımız zengin kültürümüzü, ülke insanımızın da beğenisine sunmaktır.. Akademisyen ve konularının uzmanı olan, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartlı rehber kadromuz yaptığımız organizasyon ve gezilerden en yüksek verimin sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadırlar.

Bizi seçerek bir daha vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat kavramı keşfedeceksiniz.

Başlangıç 10:00 Yenikapı Marmaray İstasyonu çıkışı, caddeye doğru….

Katılım ücreti 50 TL

Detay ve kayıtlar, Ahmet Faik Özbilge 0532 4147210

Güzergah ve civarında: Yenikapı Marmaray Kazıları, Bodrum Camii (Myrelaion), Mese Caddesi, Taurus ve Bovis Meydanları, Laleli Camii, Taşhan, Kalenderhane (Aya Kyriotissa), Valens Sukemeri, Vefa Kilise Camii (Aya Procopius), Şehzadebaşı, Kıztaşı, Fatih Camii (Havariyyun), İmaret-i Atik (Pantepoptes), Şeyh Süleyman Mescidi, Zeyrek (Pantokrator), Gül Camii (Aya Theodosia) …

Sergi

Pera Müzesi / Giorgio de Chirico – Dünyanın Gizemi

Untitled-1

Pera Müzesi, metafizik sanatının öncüsü, 20. yüzyılın en sıra dışı sanatçılarından birini, Giorgio de Chirico’yu ilk kez Türk sanatseverlerle buluşturuyor.

Roma, Giorgio ve Isa de Chirico Vakfı işbirliğiyle düzenlenen sergi, sanatçının yaklaşık 70 resim, 2 litografi serisi ve 10 heykeliyle kapsamlı bir içerik sunuyor. 1906-1909 yılları arasında Münih Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenim gördüğü dönemde, Nietzsche, Schopenhauer ve Otto Weininger gibi düşünürlerin metinlerinden, Arnold Böcklin ve Max Klinger’in sanatından etkilenen de Chirico “metafizik” üzerine yazıları ve yapıtlarıyla yüzyılın öne çıkan gruplarından gerçeküstücülerin de esin kaynağı oldu. Sanatçının 1909 tarihli en erken eserlerinden birini de içeren sergi, özellikle 1920’lerden 1970’lerin ortalarında son dönem yapıtlarına uzanan geniş bir seçkiden oluşuyor. İtalyan bir anne ve babanın oğlu olarak Yunanistan’da dünyaya gelen de Chirico (1888-1978), babası Evaristo de Chirico’nun doğduğu kent olan İstanbul’u eserleri aracılığıyla ziyaret edecek.

Atölye

Studio Masterpiece / Resim – Heykel Atölyesi

Ayın Her Günü

Etkinliğe Katıl

Untitled-1

Sanat. Müzik. Keyif.

Keyifli bir ortamda güzel müzikler ve içki eşliğinde sonunda kendini bile şaşırtacak tablolar yapacaksın. Daha önce resim yapmış olmana gerek yok. Hatta yapmamışsan çok daha keyifli.

Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğin 3 saatlik bir keyif seansı. Sonunda evine, ofisine götürüp asabileceğin, arkadaşlarına hediye edebileceğin sana ait bir eserin olacak.

Taksim Asmalımescit’teyiz.

İçkini alıp gelmen yeterli, müzik ve gerekli tüm malzemeler bizden.

Sanat konuşuyoruz, resim yapıyoruz, çok eğleniyoruz.

Bekleriz!

Mekan

Magritte / Çukurcuma

Untitled-1

Bazı mekanların kendilerine ait bir ruhu olduğuna inanıyorum. Sanki ev gibi yaşanmışlık hissediliyor orada var olduğunuz süre boyunca. Çukurcuma’daki Magritte de böyle bir mekan. Saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız! Girişteki sandalyelerden itibaren vintage bir hava söz konusu. İçeride de koltuklar, duvardaki resimler, objeler ve hoş masalar dikkat çekiyor. Her masada farklı ayrıntılar var.

Adres: Hayriye Cad. No: 16A Beyoğlu / İstanbul


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir