Teşvikiye’nin Yeni Yaşam Alanı: Makery 41


Teşvikiye’de yakın zamanda keşfettiğim ve öğrendiğimde de 2 ay önce açılmış çiçeği burnunda bir mekan Makery41. Sahibesi burayı “living space” olarak adlandırıyor. İçeri girer girmez bunu çok güzel yansıtıyor da. İçinde cafe, galeri, workshop alanı ve mini bir satış köşesi barındırıyor. Mekanın içerisindeki birçok mobilya ve ürün antika. Bu sebepten ben kendimi burada çok iyi hissettim. 

Makery41‘in ön tarafındaki cafe bölümünde her gün değişen farklı yemekler bulunuyor. Menüde çorbadan, zeytinyağlılara, ana yemeklerden tatlılara farklı seçenekler barındırıyor. Yemekler “al-götür” olmak üzere paketlenmiş olarak sunuluyor. Daha çok evinde yemek yapmak istemeyen, ofise yemek almak isteyen bu çevrede oturan insanlara hitap ediyor. Arzu edenler orada da oturup yiyebiliyor.
Yemekler 20 senelik deneyimi olan İstasyon Catering (@iyiyemekbenimutlediyor) tarafından yapılıyor. İyi yemek yapmak ve insanları mutlu etmek kavramının tam olarak hakkını veriyorlar.

Arka tarafında bulunan galeri alanını sanatçılar sergi alanı olarak kullanılabiliyor. Sergi olmadığı zamanlarda da farklı atölyeler düzenleniyor. Mum yapımı, kombucha, çocuk kitabı yazma atölyeleri bugüne kadar gerçekleşenlerden bazıları. Ayrıca mekan özel ve kapalı organizasyonlar için de kullanılabiliyor. Satış köşesinde farklı yerlerden alınmış hem vintage hem de yeni olan dekoratif eşyalar çok keyifli.

Bir gün siz de Makery41‘i ziyaret edip belki arka tarafta bulunan mini kütüphaneden kitapları karıştırıp kahveniz eşliğinde keyif yaparsınız.

Adres: Teşvikiye, Hacı Emin Efendi Sk. No:41, 34365 Şişli, İstanbul

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir