Bozcaada | Casa Mini Bağ Evi


Bozcaada’ya seneler önce ilk gidişimde, feribottan indiğim an “huzur bu olmalı, sanki bir film karesindeyim!” demiştim. Rengarenk, kekik kokan sokakları, Polente’de gün batımı, bağların üzerinden mehtabın doğuşu, bağbozumu, Ayazma Panayırı ve tabii ki muhteşem şarapları..

Bu yıl Haziran ayında yeniden kavuşmak için gün saydıran masal adamın kapısını çaldım.. Nasıl özlemişim hikayesi olan Rum evlerini, bol şiirli ve romanlı sokaklarını.. 

Bu kez ada merkezinin az dışında, çok tatlı bir ailenin işlettiği, bağ ve deniz manzarasına sahip, sessiz sakin bir bağ evinde Casa Mini‘de konakladık. Odaları geniş ve konforlu. Gün batımını ve gece yıldızları izleyebileceğiniz harika bir terası var. Bahçesindeki rahat şezlonglarda akşamüstü kahvesi veya şarabı çok keyifli oluyor. Kahvaltısı ev yapımı reçelleri, kendi pişirdikleri ekmekleri oldukça leziz.  Asıl bağ evinin neşesi ise Mini, cocker cinsi tatlı mı tatlı köpekleri, sırf onunla tanışmak için bile gidilebilir 🙂

Casa Mini bağ evinin 4 adet, 2 ve 3 kişilik farklı konseptte odası var. Toplam 2 adet banyosu odaların dışında bulunuyor. Bir arkadaş / aile grubu ile tüm bağ evini kiralamak da keyifli bir seçenek olabilir.

Bikininizi giyip denize gitmeyi değil, bahçesindeki şezlonglarda güneşlenmek isteyeceğiniz, kitabınızı alıp bir köşeye çekilip püfür püfür rüzgarı dinleyerek keyif yapabileceğiniz bir yer.. Çok huzurlu, çok sessiz. Sizi rahatsız edecek hiçbir şey yok etrafta..

Mini’nin en sevdiği yerlerden biri sedirin altı. Ortalıkta göremezseniz eğer bir kuytu köşede bulmak mümkün!

Bağda keyifli bir gezinti ve üzümlerin yetişme evrelerini incelemek de çok keyifli!

Şehrin karmaşası, günlük yaşanan stres ve sıkıntılardan bunaldığımda soluğu adada alıyorum ve orada geçirdiğim iki günün sonrasında bile yenilenmiş olarak döndüğümü hissediyorum. Olur da sizi de etkisi altına alırsa bir gün, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız 😉

İletişim:

Çayır Mevkii, Küme Evler No:45 Bozcaada

0533 381 5078 / 533 467 9877

simge@casamini.net

www.casamini.net

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir