Beyaz Fırın’da Keyifli Bir Brunch


Haftasonu yaklaşık iki asırlık bir işletme olan, Beyaz Fırın‘ın beşinci kuşak yöneticisi Nathalie Stoyanof Suda‘nın, Kahvaltı & Brunch kitabının lansmanı ve bizler için secip hazırladığı lezzetleri denemek için biraraya geldik. Harika lezzet reçetelerinin hayat bulduğu kitabından, Beyaz Fırın‘ın hikaye tadındaki geçmişinden konuşup hazrika lezzetler tadarak çok keyifli bir gün geçirdik. Kitapta damak tadımıza hitap eden bol çeşitli mönüler yer alıyor. Bize hazırlanan birbirinden lezzetli tariflerinden ise özellikle Acıbadem Kurabiyeli Şeftalili Muhallebi‘yi bu yaz sık sık yapacağımı düşünüyorum. Hem göze hem de damağa oldukça hitap ediyor!

Nathalie Hanım, kitabından şu şekilde bahsediyor; “Kitap çıkarmaya karar verdiğimde kahvaltı ile ilgili olmasını istedim. Evde kahvaltı yapmanın giderek dışarıda kahvaltıya dönmesini izliyorum. Unutuyor muyuz sabah kalktığımızda mutfaktan gelen kahvaltı hazırlıklarının seslerini, ocaktaki çayın kokusunu? Kültürümüzde var olan, ailenin masa başı buluşmalarını hatırlayalım istedim. Gösterişli olduğu kadar da kolay olan tarifler hazırladım ki kahvaltılarınıza rahatlıkla misafir davet edin, siz de onlarla birlikte sohbetler edin istedim.”

beyaz-firin-14Kapya Biber ve Beyaz Peynirli Yumurtabeyaz-firin-15             French Toast
beyaz-firin-06             Jalouise Börek
beyaz-firin-03             Sucuklu Patates Sote
beyaz-firin-07             Portakal Kremalı Çörek
beyaz-firin-18Sevgili Küçük Martha ile yakın tarihlere denk gelen doğumgünümüz için hazırlanan bu güzel sürprize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hem kitabın basılışını hem de doğumgünlerimizi bu vesile ile beraberce kutlamış olduk 🙂 Görüntüsü ile Pinterest albümlerine yakışır Karaorman Pastası’da kitapta yer alan en güzel lezzetlerden !
beyaz-firin-17

 Bizi tüm samimiyeti ile misafir eden Beyaz Fırın yöneticisi sevgili Nathalie Stoyanof Suda ve bu keyifli günü organize eden sevgili Harbiyiyorum.com‘a çok teşekkürler!

Sevgiler,

(Harika fotoğraflar ♥ Çiseren)

 

 

 

 

 

 


“Beyaz Fırın’da Keyifli Bir Brunch” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir