İstanbul Buram Buram Kahve Kokacak!


coffee1Kahve konusunda son yıllarda büyük bir çeşitlenmeye tanık olduk. İthal yeni çekirdekler ve yeni tanıştığımız demleme yöntemleri daha kaliteli kahve talebini canlandırdı ve arka arkaya uzmanlaşmış yeni mekanlar açıldı.

İşte neredeyse herkesin iyi kahveden anladığı bu dönemde “İstanbul buram buram kahve kokacak!” sloganıyla yola çıkan, bu yıl ilk defa DSM Group tarafından organize edilen ve Paşabahçe’nin katkılarıyla hayata geçen İstanbul Coffee Festival yarın başlıyor. Üçüncü dalga kahve akımının yaşam kültürünü 25-28 Aralık tarihleri arasında Galata Rum Okulu’ndan buram buram tüm şehre yayılacak.

Dört gün boyunca kaçırılmayacak bir deneyim sunacak organizasyonda İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve ve imza yiyecek- içecek markaları ile kahve makinesi üreticileri buluşuyor. Festivalde dünyanın farklı bölgelerinin kahvelerini tadabilir, profesyonel baristaların gerçekleştireceği gösteri ve sunumları izleyebilirsiniz.

Festivalde Coffee Sapiens, Kronotrop, MOC, Caffe Nero, Starbucks, Kahve Dünyası, Heisenberg Coffee&Roastery gibi yerli ve yabancı nitelikli kahve dükkanları ile Petra, Oreo, Nespresso, Toblerone gibi özel kahve ve yiyecek markaları olacak. Kahve eğitim merkezi İstanbul Kahve Akademisi ve Arzum Okka, La Marzocco gibi kahve makinesi üreticileri de katılımcılar arasında.

Sektör Günü: 25 Aralık 2014, Perşembe

Festivalin ilk günü olan 25’i; sektördeki firmaların ortaklık ve/veya bayilik, sektörde yatırım fırsatlarını konuşabilecekleri, sektör profesyonelleri, yetkili satıcıları, sektör çalışanları, yatırımcıların bir araya geldiği ve sektöre özel konuların üzerine görüşmeler, seminerler, workshoplar gerçekleştireceği etkinlik günü. Bu gün, 10:00 – 19:00 saatleri arasında sektöre özel programlar düzenlenecek.

Ziyaretçi Günleri: 26, 27, 28 Aralık 2014, Cuma-Cumartesi-Pazar

Festivalin, takip eden 3 günü ise, her biri 4 saatlik 2’şer seans, kahveseverlerin tüm aktivitelerden faydalanabileceği, üç gün boyunca interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve bir çok etkinliğe katılabileceği etkinlik günleri. Her üç gün için 1.seans 10.00-14.00, 2.seans ise 15.00-19.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Festival biletlerini Biletix üzerinden satın alabilirsiniz.

Adres:Galata Rum Okulu Kemeraltı Caddesi No.49 Karaköy, Beyoğlu/İstanbul


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir