Röportaj: Evrensel Yaşam Enerjisi – Reiki Şifalandırma Yöntemi


Reiki şifalandırma yöntemini bir çoğunuzun duyduğunu düşünüyorum. Belki tanışanlarınız belki ileri seviyede ilgilenenleriniz de vardır. Yakın zamanda ben de genel bilgimin ilerisine geçerek Reiki Masterı olan sevgili Hande ve Aybike’den Reiki I eğitimini aldım. Pratiklerime halen devam ediyorum ve severek hayatımda tutuyorum.

Sık duyduğumuz, ne olduğu, ne işe yaradığı ve nasıl uygulandığı konusunda hepimizin bilgi sahibi olması için de kendileriyle keyifli bir röportaj yaptık.

Reiki Nedir?

Reiki; Japonca Evrensel Yaşam Enerjisi anlamına gelmektedir. Yaşayan her canlı yaşam enerjisini içinde barındırır ve onu yayar. Bizler Reiki ile Evrensel Yaşam Enerjisi’ne bağlanır ve bu enerjiyi kendimize veya başka her şeye iletmek için kanal haline geliriz. Reiki bu enerjiye uyumlanmış kişi tarafından ellerin bedene dokunması ile aktarılır. Elle tedavi çok eski çağlardan beri yapılmaktadır. Çin’de chi, Hindistan’da “Prana” ve Japonlar tarafından” Reiki” olarak bilinen şifa tekniği farklı kültürlerde farklı isimler ile bilinmektedir. Reiki çağdaş tıp ile beraber çalışır ve tıbbi tedaviyi asla reddetmez. Reiki şifacıdan gelmez, onun aracılığıyla evrenden gelir.  Reiki canlandıran, güçlendiren, rahatlatan ve şifa veren bir enerjidir.

Reiki nelere iyi gelir?

Reiki, enerji bedenindeki tıkanıklıkları çözer ve bedenin kendi doğal iyileşme yeteneğini canlandırarak şifa bulmasını sağlar. Fiziksel ve psikolojik sorunlarınızın çözümlemenizde yardımcı olur.

   Fiziksel Faydaları: Kronik hastalıklarınızın zaman ile iyileşmesini sağlar, ağrı ve acılarınızı azaltır veya dindirir, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur, hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur, vücudunuzu toksinlerden arındırarak, zehirli maddelerin atılmasını sağlar, vücudunuzdaki yaraların daha kolay iyileşmesini sağlar, cinsel sorunları çözmenize yardımcı olur, Tıbbi tedavileri tamamlayıcı ve çabuklaştırıcı etkisi vardır.

   Psikolojik Faydaları: Stresliyken sizi rahatlatır ve sakinleştirir, Duygusal  sorunlarınızı çözmenize yardım eder, İlişkilerinizde daha sakin ve yapıcı olmanıza yardım eder, Korku ve endişe gibi duygulardan arınmanızda yardımcı olur, Panik atak, anksiyete, depresyonun geçmesine yardımcı olur, uykusuzluk sorununu çözmenize yardımcı olur, yorgun ve bitkin hissettiğiniz zamanlarda size enerji verir, düşüncelerinizi odaklamanıza yardım eder, bilinçaltınızdaki sorunlarınızı tedavi eder, beden, ruh ve zihin olarak dengede olmanızı sağlar, geçmişte yaşanan travma ve kötü deneyimlerin iyileştirilmesine yardımcı olur, kötü alışkanlıkların bırakılmasını kolay hale getirir.

Reiki ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılmış mıdır? Bilimle olan ilişkisi nedir?

Reiki’nin zihnimiz ve duygularımız üzerindeki etkilerini anlamaya yönelik çalışmalar her geçen gün artarak çoğalıyor. Reiki özellikle yurtdışındaki birçok hastanede tamamlayıcı tıp adı altında hem kullanılmakta hem de doktorlar tarafından hastalara tedavi süresince önerilmektedir. Bunun yanı sıra Yale Üniversitesi gibi bir çok önde gelen eğitim merkezi de Reiki alanında eğitimler veriyor. Türkiye’de de Reiki’yi hastalarına öneren doktorların sayısı her geçen gün artmakta.  Türkiye’de kanser alanında akla gelen ilk isimlerden Şişli Kolan Hastanesi Onkoloji Direktörü Profesör Dr. Erkan Topuz, Reiki ve benzeri uygulamaların hastalığın iyileşme sürecini olumlu şekilde etkilediğini ve hastanın hastanede kalış süresini kısalttığını belirtmiştir. Türkiye ve Amerika’da sağlık alanında başarılı işlere imza atan ve her gün yaklaşık 4 milyon kişi tarafından izlenen The Dr. Oz Show’un sunucusu Dr. Mehmet Öz de Reiki uygulamalarını desteklemektedir. Öyle ki programına Reiki Master’ı Pamela Miles’ı konuk etmiş ve programda Reiki uygulaması yaptırarak Reiki’yi önermiş ve bu şifa yönteminin yararlı sonuçlarını anlatmıştır.

Reiki Nasıl Uygulanır? 

Reiki en kolay uygulanan şifa yöntemlerinden biridir. Elinizi rahatsızlık hissettiğiniz bölgeye ya da çakralarınıza koyarak niyet etmeniz ile birlikte şifa enerjisi akmaya başlar. Odaklanmanıza, gözünüzde canlandırma yapmanıza ya da konsantre olmanıza gerek yoktur. Reiki yapan kişi evrenden aldığı enerjiyi bir ara kablo gibi kendine ya da yaptığı kişiye aktarır. Evrenden alınan bu enerji Reiki uygulayıcısının taç çakrasından girer, ellerinde yoğunlaşır, Reiki uygulanan kişiye geçer ve her iki kişinin de ayaklarından bedeni terk eder. Reiki uygulayıcısı enerji önce kendisinden geçtiği için seans süresince herhangi bir yorgunluk duymaz, aksine daha enerji dolu olur. Aynı şekilde kendisindeki hastalıkları uyguladığı kişiye aktarması ya da uygulanan kişideki hastalıkları kendine çekmesi mümkün değildir.

Reiki eğitim sistemi kaç aşamadan oluşuyor?

Reiki eğitimleri 3 ana seviyeden oluşmaktadır.

  1. Reiki 1. Seviye Eğitimi: Dokunarak şifa verilmesinin öğretildiği aşamadır. Katılımcılar kendilerine, başkalarına, bitkilere ve hayvanlara enerji vermeyi öğrenirler. Reiki 1. seviye eğitimi teorik ve inisiyasyon olmak üzere iki bölümden oluşur.
  2. Reiki 2. Seviye Eğitimi: Reiki II. Seviyenin I. Seviyeden en önemli farkı; sembollerle çalışılması, sınırsız şifayı öğretmesi, yer ve zaman sınırlarının ortadan kalkmasıdır. Reiki II. Seviye eğitimi ile bedensel rahatsızlıkların altında yatan stres, korku, endişe gibi nedenler belirlenebilerek bu duygulara da şifa uygulaması yapılır. Bilinçaltında yatan olumsuz düşünceler olumlu düşencelerle değiştirilir, zihinsel yetenekler artar, ilişkiler şifa bulur.
  3. Reiki 3. Seviye Eğitimi iki ana bölümden oluşur. Eğitimin ilk aşaması İleri Reiki Eğitimi dediğimiz Reiki ART (Advanced Reiki Training), Mikao Usui’nin öğrettiği Reiki öğretisine ek olarak William Lee Rand’in yıllar içinde geliştirdiği bir eğitimdir. Bu eğitimi daha yüksek derecede şifa vermek için alabilirsiniz.  Öğretmenlik aşaması olan ikinci ve son eğitim, öğretmen olmak ve çok daha yüksek frekanstaki şifa enerjisi ile çalışmak için alınan eğitimdir.  Enerji aktarımının-inisiyasyonun nasıl yapıldığı bilgisi öğretilir.

Eğitim haricinde uyguladığınız terapiler var mı?

Reiki ile hem kendinize, hem başkalarına hem hayvanlara hatta eşyalara bile enerji verebilirsiniz. Biz ortalama 2 saat süren şifa seanslarımızda var ise sorunlu bölgeye ve tüm vücuda reiki enerjisi veriyoruz. Ayrıca reiki ile bilinçaltı temizliği ile travmalar ve köklü inaçlarıda değiştirebiliyoruz. Kristalerle çalıştığımız şifa seansında kristallerinizi nasıl nötr hale getireceğinizi, kristallere Reiki enerjisini nasıl yükleyeceğinizi ve bu kristalleri hangi amaçlarla kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca tek bir niyet için kristal grid oluşturarak Reiki enerjisini bu niyete daha yoğun adayabilecek ve kristallerin bu niyet için çalışmasını sağlayacaksınız. Kristallerle Reiki çalışması sonucunda hem bedensel hem de ruhsal sorunlarınıza çözüm getirecek hem de kristalinizi en doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu iki enerji dolu kadından bu öğretici bilgileri ve Reiki eğitimini almak benim için çok keyifliydi. Siz de daha detaylı bilgi ve iletişim kurmak isterseniz www.evrenselyasamenerjisi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Instagram hesapları ise: evrenselyasam

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir