Seyahat Tüyolarım ile Uçmayan Kalmasın!


Bir seyahat sever olarak uçak biletleri, en çok para harcadığım şeyler listemin üst sıralarında yer alıyor 🙂 Doğruya doğru, sık seyahat etmek oldukça masraflı bir iş, haliyle insan bu tutkusundan vazgeçemedikçe, bir şeyleri daha uyguna getirebilmenin de tekniklerini keşfetmeye başlıyor. Bu nedenle sıklıkla seyahat firmalarını, uçak bileti satış sitelerini takip ve araştırma halindeyim.  Uygun fiyatlı olmasının haricinde tabiki güvenilir olması ve satın alma özelliğinin kolay olması önceliklerim.

Uygun fiyatlı uçak bileti bulma yeteneği sık seyahat eden gezginlerin uzmanlık alanlarından birisi. Çünkü seyahat etmeyi seviyoruz ve bunun için bir servet ödemeyi istemiyoruz. Size birkaç küçük ama önemli ipucu vermemi isterseniz;

  • Seyahat için esnekliğiniz varsa tatil dönemlerinin dışındaki tarihler için seyahat planlayabilirsiniz!
  • Hafta ortası uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha uygun!
  • Tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 27 hafta öncesinden aramaya başlamak gerekiyor! Erken rezervasyon gerçeği diye birşey var evet 🙂
  • Nadiren de olsa uçuş tarihi yaklaştıkça fiyatlar düşebilir! Risk almayı seviyorsanız biletinizi geç alın.

Bunları not aldık gözümüzü kulağımızı açtık diyorsunuz, super! Ama bu biletlerin bir de güvenilir bir şekilde alınma konusu var.

Belki de yüzlerce web sitesi olduğunun farkındasınızdır. Ama bu siteleri kullanırken, en çok aklımıza takılan konu güvenli olup olmadığı. Çünkü fiyatlar uygunlaştıkça, insanın içinde kontrolsüzce şüpheci bir duygu oluşmaya başlıyor.

Benim için dediğim gibi satın alma özelliğinin güvenilir ve kolay olması önemli bir özellik. Aradığım uçak bileti hizmeti konusunda Anadolujet’in sitesi beğendiklerim arasında.. Sade ve anlaşılır bir şekilde, yönlendirici olarak tasarlanmış. Ben daha çok mobil üzerinden ilerlemeyi tercih ediyorum, malum hayatımız orada geçiyor 🙂 Seyahat planlama göre de ek hizmetlerinden faydalanabiliyorum. Bagaj hakkı, araç kiralama, seyahat sigortası, koltuk seçimi gibi özellikleri lokasyon ve gün sayısına göre planladığımdan değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle araç kiralayacağım da tek bir sistem üzerinden ilerlemeyi de daha konforlu buluyorum.

O zaman Uçmayan Kalmasın! 🙂 Herkese bol & keyifli seyahatler…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir