Sushi a la P.F. Chang’s


P.F. Chang’s’in, müdavimlerine güzel bir haberi var. Haziran ayı itibariyle, artık menülerinde lezzetli Asya yemeklerinin yanısıra, zengin sushi alternatifleri de bulunuyor.

Severek gittiğim mekandan, “Sushi à la P.F. Chang’s” menüsünün tadım daveti geldiğinde de bu deneyimi diğer blogger arkadaşlarla yaşayacağım için çok memnun oldum.

Keyifli geçen akşam da, sushi çeşitleri, aralarında P.F. Chang’s’in vazgeçilmez lezzeti Dynamite Shrimp’in de bulunduğu 8 çeşit Roll, sashimi ve tempuralardan denedik.

Menüde, ton balığı, levrek ve somon olmak üzere üç çeşit Chang’s Style Sashimi var. Soyalı narenciye sosu, yeşil soğan, limon ve acı biber sosu ile servis ediliyor. Normale göre daha ince dilimlenmiş sashimiler, hafif acılı sosu ile lezzetliydi.

Sashimilerin ardından ton balığı, somon ve levrek ile sunulan Nigiri Sushiler servis edildi.

Ve sonra sırada Sushiler vardı.

pf-changs-sushi-susi-photos-30-6-14-03

Karides, ton balığı, acı biber sosu ve yeşil soğanla servis edilen Dynamite Shrimp herkesin en merak ettiği sushiydi. Sunumu kadar lezzeti de güzeldi.

pf-changs-sushi-susi-photos-30-6-14-01

Benim favorim ise; renkli görüntüsü ile Dragon oldu. Kanikama, avakado, salatalık, susam taneleri ve baharatlı ton balığının karışımından oluşan Dragon Sushi’yi acı severler için öneririm. Çok acı değil ama ağızda hoş bir tat bırakıyor.

pf-changs-sushi-susi-photos-30-6-14-04

Diğer denediğimiz sushiler; Crunchy Ebi (karides tempura, salatalık, dynamite sos), California Roll (kanikama, avakado, salatalık, susam taneleri), Spicy Salmon (avokado, somon), Bosphorus (baharatlı levrek, salatalık), Spicy Tuna (Baharatlı ton balığı, avokado, susam) ve Rainbow (ton balığı, somon, levrek, avokado, susam taneleri)

Heybetli beyaz atları, şık, zarif ve mistik atmosferiyle P.F. Chang’s tam bir yıldır “Burada olmanızdan dolayı çok mutluyuz ve tekrar buraya gelmeyi istemeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ilkesiyle hizmet vermeye devam ediyor.

P.F. Chang’s hakkında

P.F. Chang’s, Asya lezzetlerini Amerikan misafirperverliğiyle yüksek standartlarda, modern ve sofistike bir atmosferde yorumlayan P.F. Chang’s China Bistro Inc. tarafından yaratıldı ve aynı grup tarafından işletiliyor. Dünya genelinde 250’denfazla restorana sahip grup,  uluslararası piyasalarda lisansanlaşmalarıyla temsil ediliyor. Daha fazla bilgi için  www.pfchangs.com.tr sitesini ziyaret edebilir, www.facebook.com/PFChangsTR ve Twitter @PFChangs sayfalarından takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir