Binobi Design by Binnur Tanfer


Binnur, bundan yaklaşık 10 ay önce çizime baslamış. Yeteneğini sonradan farkedenlerden. Yazıcıdan bir kağıt alıp bir kuş çizmesiyle başlıyor hikayesi. Evinde bir çok kuşu olduğu için onlardan esinlendiğini söylüyor. Bu karakterin ismi Binobi olarak gelişiyor. Fotoğrafçı olduğu için illüstratör ve photoshop aşinalığı olması bu açıdan işini kolaylaştırıyor. Çizimlerini bilgisayarda renklendirmek ve baskı haline hazırlamakta kolaylıkla yaptığı işlemler oluyor. Yağlı boya çalışmaları yapan annesi çizimlerini ilk destekleyen kişi oluyor. Onun beğenmesi ayrı bir önem taşıyor ve bu karakteri kupa ve çantalara taşıyarak seven kişilerle paylaşmaya karar veriyor. Aslında amacı bir yardım kuruluşu ile ortaklaşa calışıp satışların gelirini onlara aktarmakmış ama resmi olarak altından kalkamayacağı engeller karşısına çıkınca bu fikirden üzülerek vazgeçmek zorunda kalıyor. Ama bu süreçte çizmeye devam ediyor. Çizdikçe daha da ilerlediğini görüp motive oluyor.

binobidesign-4

Çevresindekiler keşke bu çizimin çantası, kupası vb. olsun demeye başladığında kendisini artık başkaları için ürün tasarlar halde bulmuş Binnur.
Uzun yıllardır kendisi için takı tasarlarken, kullandığı malzemelerin nasıl yapıldığını merak edip seramik hamurundan takı yapımını da deneme yanılma yöntemi ile öğrenmiş. Ayrıca onların üzerine de çizimler yapmaya başlamış. Kedileri çok sevdiği için çoğunlukla onlardna ilham alıyor. Üretmeyi seven yapısı sayesinde yeni fikirleri ve hedefleri her geçen gün devam ediyor. Yakın zamanda planladığı ürünler arasında asimetrik t-shirtlere çizimlerini basmak, deri çantalar üzerine el yapımı boyama yapmak, deri takı ve farklı takı grupları üzerine çalışmaları bulunuyor.

binobidesign-1

 

Bu güzel çalışmaları intagramda binobidesign dan takip edebilir, sipariş verebilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir